english german arabic turkish

banner9

banner37

banner19

banner38

banner12

Erdoğan: Parti içi kavgalardan AK Parti'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür

banner11

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP yönetimini eleştirerek, "Şimdi de partilerinde yaşanan istifalar dolayısıyla bizi hedef alıyorlar. CHP yönetimi, ayaklarına taş değse AK Parti'yi suçlayan siyasi kurnazlıklarla bu gerçeklerin üzerini kapatamaz. Tüm bunlar apaçık ortadayken parti içi kavgalardan AK Parti'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinliktir, siyasi arsızlıktır" dedi.

TÜRKİYE 01.02.2021, 17:20
16
Erdoğan: Parti içi kavgalardan AK Parti'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür
banner24


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Adana, Antalya, Bursa ve Muğla 7'nci Olağan İl Kongrelerine AK Parti Genel Merkezi'nden video konferans yöntemiyle canlı bağlantı yaptı. Erdoğan,  AK Parti olarak sadece 83 milyon vatandaşın değil, gözünü ve kalbini Türkiye'ye çevirmiş yüz milyonlarca mazlumun da emanetini taşıdıklarını söyledi. Erdoğan, "AK Parti geleneğin olduğu kadar geleceğin de partisidir. Bizim yol arkadaşlığımız pazara kadar değil, mezara kadardır. Bizler tesadüflerin, çıkarların hesapların bir araya getirdiği değil, ortak hayallerin, hedeflerin, ideallerin buluşturduğu insanlarız" dedi.


'BİZİ HEDEF ALIYORLAR'
Gençlerin heyecanıyla emektarların tecrübesini aynı potada eritip, geçmişten aldıkları güç ve ilhamla hep birlikte istikbale yürüdüklerini kaydeden Erdoğan, böyle bir bilince ve müktesebata sahip olmayanların AK Parti'nin her biri demokrasi şölenini andıran kongre sürecini anlayamayacaklarını ifade etti. Siyaset sahnesindeki varlıklarını parti içi ayak oyunlarına borçlu olanların, bu dayanışma ve muhabbeti bir türlü içlerine sindiremediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte bizim güzelliğimiz burada. Biz gücümüzü şu salonlardaki bu yapıdan alıyoruz. Teşkilatlarını saran taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık furyasının üstünü kapatmak için her gün olmadık yalanlarla bize ve AK Parti'ye saldırıyorlar. Daha önce milletin gündemini haftalarca 'Külliyeye giden CHP'li' yalanıyla meşgul etmişlerdi. Hatta sahte araç plakaları üzerinden hem kendilerini hem de vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmışlardı. Tabi sonra tüm bu kuyruklu yalanların CHP genel merkezinde üretildiği, medyaya da yine buradan servis edildiği ortaya çıktı. Şimdi de partilerinde yaşanan istifalar dolayısıyla bizi hedef alıyorlar. Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kurdukları ittifakı sorgulamak yerine aslı astarı olmayan hezeyanlarla AK Parti'yi ilzam ediyorlar" diye konuştu.


'CHP YÖNETİMİ, GERÇEKLERİN ÜZERİNİ KAPATAMAZ'
Erdoğan, bugün kime sorulsa Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'siyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si arasında isim benzerliği dışında hiçbir bağın, hiçbir ilişkinin olmadığını söyleyeceğini belirterek, şöyle konuştu:


"CHP yönetimi, ayaklarına taş değse AK Parti'yi suçlayan siyasi kurnazlıklarla bu gerçeklerin üzerini kapatamaz. Siz gizlemeye çalışsanız da millet sizin kimlerle yol yürüdüğünüzü, hangi kirli pazarlıkları yaptığınızı, kime hangi imkanları peşkeş çektiğinizi görüyor. Menemen'i gizleyebilir misiniz? Siz saklamak için yırtınsanız da bu millet sizin her hafta bir milletvekilinizi 6-8 Ekim olaylarının faillerinin ayağına gönderdiğinizi biliyor. Aynı şekilde bu millet 520 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmediğinizi de biliyor. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda karşımıza çıkan manzara şudur. CHP Genel Başkanı FETÖ'cüler için Ankara’dan İstanbul’a kimlerle yürüdü? Terörist uzantılarıyla yürüdü. CHP milletvekilleri günlerce FETÖ'nün paçavraları önünde nöbet tuttu. CHP'li yöneticiler marjinal terör örgütlerinin militanlarına sahip çıktı. Gezi Olaylarından itibaren nerede bir provokasyon varsa CHP'liler daima ön saflarda yer aldı. Fakat ne CHP Genel Başkanı ne CHP'li üst düzey bir yönetici evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini ziyarete gitmedi. Gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında yasak savma kabilinden yaptıkları bir, iki açıklama dışında bu meseleyi hiçbir zaman sahiplenmediler. Teröristler için gösterdikleri empatinin binde birini dahi o teröristlerin kast ettiği ve katlettiği insanlar için göstermediler."


'PARTİ İÇİ KAVGALARDAN AK PARTİ'Yİ MESUL TUTMAK YÜZSÜZLÜKTÜR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'militan' tartışmaları üzerinden CHP'yi eleştirerek, şunları kaydetti: "Tüm bunlar apaçık ortadayken parti içi kavgalardan AK Parti'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinliktir, siyasi arsızlıktır. Çok net söylüyorum. Biz parti olarak mevcut CHP yönetiminden gayet memnunuz. Biz her hafta bir pot kıran, bir gün söylediğini ertesi gün inkar eden gaf ebesi bu CHP Genel Başkanından da memnunuz. Bizim endişemiz ülkemiz adınadır. Türkiye'nin en büyük ikinci partisinin 3-5 marjinalin oyuncağı haline getirilmesine içimiz el vermiyor. 'Gazi'nin emaneti' diyerek CHP’ye oy veren vatandaşlarımızın yaşadıkları mahcubiyete üzülüyoruz. Evet, bizim sıkıntımız demokrasimiz adınadır, Türk siyaseti adınadır. Yoksa kendi siyasetimiz adına mumla arasak bulamayacağımız bir rakiple karşı karşıyayız. Tabi bizim için bunların çapı, kalibresi, tarzı asla ölçü değildir. Varsın onlar siyaseti ikbal kapısı olarak görmeye devam etsinler, varsın onlar kirli senaryolarla koltuklarını koruma mücadelesi versinler. Biz gözümüzü ufuktan bir an olsun ayırmayacağız. Hedeflerimizle aramıza kimsenin girmesine müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimize halel getirmeden, davamıza leke sürmeden halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla çalışmaya devam edeceğiz. Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğini koyana dek biz durmak duraklamak hele vazgeçmek asla yoktur."


'KİMSEYİ DIŞLAMIYORUZ, ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ'
AK Parti'de, 'önce millet önce memleket' diyen herkese yer olduğunu belirten Erdoğan, "Kimseyi dışlamıyoruz, ötekileştirmiyoruz, yargılamıyoruz. Kimseye husumet beslemiyoruz. Teröre, ahlaksızlığa, sapkınlığa ve şiddete bulaşmadığı sürece her görüşe her fikre saygılıyız. Başkaları gibi, 'küçük olsun benim olsun' zihniyetiyle değil, büyük olsun hepimizin olsun şiarıyla hareket ediyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi, insicamımızı hedef alan onca saldırıya rağmen milletimiz geleceğini hala AK Parti'de ve Cumhur İttifakı'nda görüyor. Gönül seferberliği anlayışıyla sürdürdüğümüz yeni üye kampanyamızın başarısı bu gerçeği teyit ediyor. Salgın şartlarına rağmen buraya çok dikkat edelim; özellikle gençler son bir yılda partimize hamdolsun 1 milyon 300 bini aşkın yeni üye kazandırdık. Üstelik yeni üyelerimizin yarıdan fazlasını 18 -35 yaş grubu gençlerimiz oluşturuyor. Yeni katılımlarla beraber kadın kollarımızın üye sayısı yaklaşık 5,5 milyonu, gençlik kollarımızın üye sayısı ise 1 milyon 300 bini buldu. Öyle veya böyle partimizden şu veya bu nedenle uzaklaşmış, ayrılmış olan arkadaşlarımızı tekrar yeniden saflarımıza kazandıralım" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Manavgatlılara bir müjde vereceğini söyleyerek, "300 yataklı olarak planladığımız hastanemizin yatırım programına alındığının ve yakında inşaatına başlanacağının müjdesini sizlere veriyorum. Rabbim bizlere daha nice yıllar bu milletin hizmetkarı olmayı nasip etsin. Son nefesimize kadar alnımızın akıyla ülkemiz milletimiz ve insanlık için çalışmayı bizlere mukadder eylesin diye dua ediyoruz" sözleriyle konuşmasını tamamladı.
ELEKTRİKLİ SÜRÜCÜSÜZ OTOBÜSÜ TEST ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçerek, burada Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4'üncü seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric'in test sürüşüne katıldı. Erdoğan, testin ardından yaptığı açıklamada,  test sürüşünün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılmış olmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Erdoğan, "Tabii şu andaki aracın boyu 8 metre ve ses vesaire hiçbir şey söz konusu değil. Özellikle tabii yapay zeka olarak da giderken gerek yayalara karşı duyarlı, gerek tüm trafik sinyallerine duyarlı, böyle bir araca sahip olmak ve yıl sonuna kadar 24 metreye kadar elektrikli hale getirilecek. Bu tabii ülkemiz için gerçekten bir iftihar vesilesi. Seri üretimle birlikte bu sektörde inanıyorum ki ülkemizin adını da, markalarımızın adını da duyuracaklar, bundan hiç şüphem yok. Bunun ilk adımının Külliye'den atılmış olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bundan sonraki süreçte seri üretim ile birlikte, yok mazottu, benzindi bunlar kalkıyor, her şey elektrikliye dönecek, böyle bir sürecin içindeyiz" dedi.


'BAZI ÖNCÜ ÜLKELERİN BU ADIMI ATMASI LAZIM'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın temiz enerjiye gittiğini vurgulayarak, "Bu iklim değişikliğinin tartışıldığı sürecin içinde bize diyorlar, 'siz niye iklim değişikliği noktasında adım atmıyorsunuz?' Ben bunu diyenlere şunu söylüyorum, 'Amerika şu anda iklim değişikliği ile ilgili adım atsın biz de atarız' Onlar atmaz biz atarsak bizim şu anda sanayimizde durum ortada. Bizim de güçlü bir sanayiye sahip olmamız için her şeyden önce bazı öncü ülkelerin bu adımı atması lazım. Biz hiç bir zaman bu konuda geri kalmayız. Geçenlerde Elon Musk ile görüşmem oldu. O da Tesla ile bu alanda dünyada öncü. Kendileri ile de bu konuları görüşmeye hazır olduğumuzu söyledik" diye konuştu.


'ÖZELLİKLE MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÇOK SES GETİRİR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 'Otobüs yurt içinde yollarda görünecek mi' sorusuna Erdoğan, "Önemli olan burada sürümde kazanabilmek için acaba fiyatlandırma nasıl olacak? Rakamlar yüksek olursa talibi çok fazla olmaz değil mi?" yanıtını verdi.
Erdoğan, 'Külliye'de kullanacak mısınız' sorusuna ise, "Ben söyledim, 'ne kadar isterseniz hemen' dediler. Özellikle misafirlerimiz için bu çok ses getirir" dedi.
Şoför koltuğunda kimsenin olmamasının kendisini tedirgin edip etmediği sorusuna, Erdoğan'ın "Önceden bilgileri almıştım" diye yanıt vermesi gülüşmelere neden oldu.

Yorumlar (0)
banner1
banner13
12
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Cumhuriyeti'nde 14 Mayıs 2023'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanır?
Türkiye Cumhuriyeti'nde 14 Mayıs 2023'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanır?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 38 102
2. Fenerbahçe 38 99
3. Trabzonspor 38 67
4. Başakşehir 38 61
5. Kasımpasa 38 56
6. Beşiktaş 38 56
7. Sivasspor 38 54
8. Alanyaspor 38 52
9. Rizespor 38 50
10. Antalyaspor 38 49
11. Gaziantep FK 38 44
12. A.Demirspor 38 44
13. Samsunspor 38 43
14. Kayserispor 38 42
15. Hatayspor 38 41
16. Konyaspor 38 41
17. Ankaragücü 38 40
18. Karagümrük 38 40
19. Pendikspor 38 37
20. İstanbulspor 38 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Arsenal 38 89
3. Liverpool 38 82
4. Aston Villa 38 68
5. Tottenham 38 66
6. Chelsea 38 63
7. Newcastle 38 60
8. M. United 38 60
9. West Ham United 38 52
10. Crystal Palace 38 49
11. Brighton 38 48
12. Bournemouth 38 48
13. Fulham 38 47
14. Wolves 38 46
15. Everton 38 40
16. Brentford 38 39
17. Nottingham Forest 38 32
18. Luton Town 38 26
19. Burnley 38 24
20. Sheffield United 38 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 95
2. Barcelona 38 85
3. Girona 38 81
4. Atletico Madrid 38 76
5. Athletic Bilbao 38 68
6. Real Sociedad 38 60
7. Real Betis 38 57
8. Villarreal 38 53
9. Valencia 38 49
10. Deportivo Alaves 38 46
11. Osasuna 38 45
12. Getafe 38 43
13. Celta Vigo 38 41
14. Sevilla 38 41
15. Mallorca 38 40
16. Las Palmas 38 40
17. Rayo Vallecano 38 38
18. Cadiz 38 33
19. Almeria 38 21
20. Granada 38 21
banner30
banner29
banner5