english german arabic turkish

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP parçalanmaya başladı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi. İşte parçalanmaya başladılar. CHP'nin tek işi, terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmaktır" dedi.

SİYASET 08.02.2021, 16:53
14
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP parçalanmaya başladı
banner24


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nden partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7'nci Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Temizlik, mesafe ve maske kurallarına riayet ederek yürüttükleri kongrelerin büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştiğini belirten Erdoğan, millete hizmetkarlığı, ülkeyi daha çok kalkındırarak, büyüterek, güçlendirerek ve refahı daha çok artırarak gösterdiklerini söyledi. Erdoğan, "AK Parti kadroları ilk günden bugüne kadar, hep bu anlayışla gece gündüz çalışmış, hep aynı menzile doğru ilerlemiştir. Hiçbir sıfat hiçbir görev hiçbir konum davamıza yaptığımız katkının verdiği manevi huzurdan daha büyük değildir, olamaz. AK Partinin ülkemizi kalkındırma ve büyütme, milletimizin huzurunu ve refahını ileriye taşıma yolunda verdiği mücadelenin yanında olan herkese, kapımız da, gönlümüz de, yönetim kademelerimiz de sonuna kadar açıktır" dedi.


'2023 SEÇİMLERİ KRİTİK ÖNEME SAHİPTİR'
AK Parti'nin 18 yıldır kesintisiz iktidarda bulunmasının sırrının, milletin her bir ferdinin kendini bu çatı altında görüp hissedebiliyor olmasında yattığını vurgulayan Erdoğan, "Girdiğimiz her zorlu mücadelede milletimizin bizi gerektiğinde canı pahasına sahiplenmesinin arkasında işte bu gerçek vardır. İnşallah ülkemizin tarihi bir atılımın içinden geçtiği şu dönemde, milletimizle olan gönül bağımızı daha güçlendirerek yürüttüğümüz mücadeleyi zafere ulaştıracağız. Bunun için 2023 seçimleri kritik öneme sahiptir. Sizlerden seçim gününe kadar var gücünüzle sahada çalışmanızı ve kapısını çalmadık, derdini dinlemedik, gönlünü kazanmadık vatandaşımızı bırakmamanızı istiyorum" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, zihnini ve kalbini, bilerek veya bilmeyerek Türkiye düşmanlarına kiralamış kesimlerin, buldukları her fırsatta ülkenin huzuruna, istikrarına, demokrasisine saldırdığını ifade ederek, "Hamdolsun bugüne kadar Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bunların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Karşımızdaki bu hazin tablo bizim hem ülkemize yaptığımız hizmetleri sürdürmek hem de kazanımlarımızı korumak için sürekli teyakkuzda bulunmamamız gerektiği gerçeğini teyit ediyor. Çocuklarımıza 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü Türkiye'yi miras bırakmak için daha çok çalışmamız, gayret göstermemiz, daha çok mücadele etmemiz gerekiyor. Bu süreçte Rabia'mıza daha sıkı sahip çıkmak zorundayız" dedi.


'HERKESİ KUCAKLAMAYA ÇALIŞTIK'
Bugüne kadar kazandıkları bütün başarılara milletle ve AK Parti kadrolarıyla beraber imza attıklarını söyleyen Erdoğan, "Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmayı, 2053 vizyonuyla buluşturmayı da yine milletimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Öznesi insan olan siyasetin, icra yere 84 milyon vatandaşımızın gönlüdür. Basın ve sosyal medya mecraları, gönül kazanma faaliyetlerini yürüttüğümüz siyasetimizin sadece duyurulma yeridir. Yapmamız gereken, her bir insanımızın kapısını çalmak, derdini dinlemek, beklentisini öğrenmek, yardımcı olunabilecek hususlar varsa gereken irtibatları sağlamak ve böylece kalplerde yer edinmektir. Bunun için de sürekli sahada olmamız şart. AK Parti olarak bugünlere aziz milletimizin duası yanında, ailesinden, işinden, mesaisinden fedakarlık yapan dava erlerinin çabalarıyla geldik" diye konuştu.


18 yıllık iktidarları döneminde farklı odakların tehditlerine maruz kaldıklarını anlatan Erdoğan, "Tüm saldırılar karşısında iman varsa imkan da vardır diyerek, her türlü zorluğa, yokluğa, imkansızlığa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden, insanlarımızı kökenine, meşrebine, mezhebine göre ayırmadan herkesi kucaklamaya çalıştık. Bölen değil, birleştiren, kutuplaştıran değil, kucaklaştıran, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlere inat, vatandaşlarımızın tamamını Türkiye ortak paydasında buluşturan bir kadro olduk" değerlendirmesinde bulundu.


'TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Giresun il kongresi salonuna asılan ve kendisini annesiyle birlikte resmeden bir posteri gören Erdoğan, "Anacığımla beraber oradaki hazırladığınız tablo sebebiyle de sizlere çok teşekkür ediyorum. Giresun, sizlere selam sevgi ve saygılarımı özellikle ifade ediyorum. Ana gibi yar olmaz. Ayaklarının altı öpülesi analarımızla buralara geldik. Onun için ayrıca kadın kollarımız çok büyük önem taşıyor" dedi. Erdoğan, son 18 yılda girdikleri 15 seçimin tamamından alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, "Ülkemize Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının kat be kat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar, her alanda ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz. Terör örgütleriyle mücadeleden sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya, dostlarımızla birlikte tüm mazlumlara el uzatmaya kadar, izlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdığımız için mutluyuz" diye konuştu.


'SERGİLEDİĞİ DİKTATÖRLÜK TEK PARTİ DEVRİYLE YARIŞIR SEVİYEYE GELDİ'
Konuşmasında CHP yönetimine yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti: "Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü de sergilemedi. İşte parçalanmaya başladılar. Acaba CHP kendi hükmi şahsiyeti adına ne yapıyor? Hangi projeyi üretiyor, hangi programı savunuyor diye baktığımızda karşımıza sadece koskoca bir boşluk çıkıyor. Yine bugün nerede milletin huzuruna, toplumsal barışına kasteden bir hadise varsa, arkasında muhakkak CHP ve şürekası çıkıyor. Hiçbir yol, aşılamayacak kadar yüksekten geçmez. Bunu bilesiniz. CHP'nin tek işi terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmaktır. CHP'nin başındaki zatın, bu çarpık denkleme karşı özellikle herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük ise tek parti devriyle yarışır seviyeye geldi. Yıllarca bizi tek adamlıkla suçlayanların dönüp dolaşıp geldikleri yer, partilerini tek adamcağız siyasetine mahkum etmektir. Tek başarı hikâyesi, partisinin başına kasetle gelmek olan bir kişinin bugün CHP içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık işlerinin üzerini örtmeye çalışmasını da kendi karakterine veriyoruz."


'HA CHP HA HDP! HİÇBİR FARKLARI YOK'
İzmir Menemen Belediyesi'nin AK Parti yönetimine geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Menemen'de neler oldu biliyorsunuz. Sonunda Menemen'de şimdi AK Parti iktidar oldu. Şimdi buradan sesleniyorum; çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi özellikle tavsiye ediyorum. Görüntülü bir millete seslenişim olacak. Bu görüntülü millete seslenişte inşallah sizlere birçok güzellikleri takdim edeceğim" dedi.


Konuşmasının son bölümünde Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara da değinen Erdoğan, "En büyük üzüntümüz, içlerindeki bu çürümeyi gençlerimizi kullanarak, onların istikbalini tehlikeye atarak gözlerden saklamaya çalışmalarıdır. CHP yönetimi, artık ayyuka çıkan siyasi tükenmişliklerini perdelemek için gençlerimizi kışkırtmakta, sokak siyasetine sarılmaktadır. Ha CHP ha HDP! Hiçbir farkları yok. Terör örgütlerinin beslemesi bunlar. Bu tablo bize, gençlerimize daha sıkı sahip çıkmamız, onların zihinleriyle beraber gönüllerini de zenginleştirecek adımları atmamız gerektiğini gösteriyor. İnşallah önümüzdeki dönemde önceliklerimizin başına eğitim ve kültür politikalarını koyarak milletimize bu hizmeti de vereceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner28
35
açık
Günün Anketi Tümü
Z kuşağı yanıtlıyor: Türkiye'de Kurulacak olan 67. hükümette, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna ve iktidara kim geçmelidir?
Z kuşağı yanıtlıyor: Türkiye'de Kurulacak olan 67. hükümette, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna ve iktidara kim geçmelidir?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
banner30